Co si ohlídat při změně dodavatele energií

Uvažujete o změně dodavatele nebo jste již definitivně rozhodnutí? Ať už jsou Vaše důvody jakékoliv, je dobré vědět, co očekávat.

Začneme tím, na co si dát pozor:

Poplatek za převod.

Občas se setkáváme, že jsou zákazníci ochotni zaplatit za to, aby nemuseli řešit výpovědi se svým současným dodavatelem.

Tím pádem veškeré poplatky za převod nebo, jak tomu dnes říkají odborně, poplatek za aktivaci smlouvy. Nic takového nikdy nikomu neplaťte. Převody bývají zcela zdarma

Jaký je proces změny a co můžete očekávat.

Spolu se smlouvou zpravidla podepisujete i plnou moc, aby váš nový dodavatel mohl vyřešit veškeré potřebné kroky k převodu za vás.

Váš nový dodavatel nahlásí žádost o změnu vašemu současnému dodavateli, distributorovi v daném území a úřadu OTE.

Postupy a termíny.

Změna dodavatele není nic extrémně složitého, ale je to proces, který má jasně dané postupy a termíny, do kdy musí být dané kroky vyřešené.

Za nás radíme, vybírejte dodavatele, který má podepsaný etický kodex regulačního úřadu, kde jsou pravidla, jak se má dodavatel chovat.

Jedno z těchto pravidel je, že vás nepřevádí okamžitě s podpisem smlouvy, ale že navazuje na datum, kdy vám končí smlouva u vašeho dodavatele.

Tím zabráníte pokutám, které mohou vzniknout při přechodu k jinému dodavateli.

Pokud máte stabilního partnera, který má podepsaný etický kodex regulačního úřadu, nemusíte se změny dodavatele vůbec bát.

Nikdo k vám nebude jezdit, nic se nebude fyzicky měnit, vše zůstane, jak máte. Nezmění se dokonce ani člověk, který k  vám chodí dělat odečty.

Snižujeme účty za energie

V Energomě pomáháme domácnostem i firmám optimalizovat náklady za energie. Sledujeme vývoj cen elektřiny a plynu, rozumíme tarifům, energetickým aukcím, fotovoltaice a dalším energetickým inovacím.

Spolehlivě a zcela zdarma vám srovnáme ceny energií, vybereme nejvýhodnější nabídku na trhu a pomůžeme vám nastavit výhodnější podmínky a smlouvu s dodavatelem.

Zajímá vás více článků?

Podívejte se na další podobné články, ve kterých najdete tipy a rady v oblasti energetitky.

Kontaktujte nás přes formulář a odpovíme vám do 1 pracovního dne.

Souhlasím se zásadami zpracování osobních údajů.

Obchodní podmínky a ochrana osobních údajů.

Jsme součástí holdingu Channel Partners holding, s.r.o.

IČ: 14109689, DIČ: CZ14109689

Sídlo
Poděbradská 88/55, Hloubětín (Praha 9), 198 00 Praha

Spisová značka
C 360696/MSPH Městský soud v Praze