Chcete domov nebo podnik bez účtů za elektřinu?

Fotovoltaika vám sníží náklady na energie až o 80 %.

Spočítejte si v naší online kalkulačce jestli se vám vyplatí investovat do fotovoltaiky.

Zjistíte předběžnou cenu, návratnost i úsporu na elektřině konkrétně pro váš objekt.

5 klíčových důvodů, proč se vyplatí
investovat do fotovoltaiky

Úspora energie až 80 %

Solární panely vám umožňují vyrábět vlastní energii, čímž snižujete své náklady na elektrickou energii. Spotřeba energie ze sítě může klesnout až o 80 %.

Energetická nezávislost

Díky fotovoltaické elektrárně jste méně závislí na dodavatelích energie a nedotýká se vás tolik zvyšování cen energie na trhu. Jste vlastním výrobcem elektrické energie.

Atraktivní návratnost investice už do 5-7 let

Fotovoltaické panely jsou dlouhodobou investicí s krátkou návratností. Mimo jiné výrazně navyšují cenu nemovitosti. Návratnost investice se při současných cenách el. energie pohybuje kolem 5-7 let.

Šetrnost k životnímu prostředí

Fotovoltaické panely produkují čistou, obnovitelnou energii, což snižuje emise skleníkových plynů a pomáhá chránit životní prostředí. Solární energie může snížit emise skleníkových plynů o více než 80%.

Stabilní a dlouhodobá investice

Fotovoltaické systémy mají dlouhou životnost, obvykle více než 25 let, a vyžadují minimální údržbu. Kvalitní solární elektrárny mají životnost dokonce 40 let.

Zvažujete pořízení fotovoltaické elektrárny? Klikněte na tlačítko a vyplňte formulář, rádi Vám bezplatně poradíme.

Proč nezáleží pouze na ceně, ale hlavně na životnosti elektrárny?

Pusťte si video od ředitele Energomy a zjistíte, jak moc vaši celkovou úsporu na energiích ovlivní životnost fotovoltaické elektrárny.

Co byste měli vědět před pořízením FVE

Produkuje fotovoltaika elektrickou energii i v zimě?

I v zimě, tzn. pokud je oblačno, produkují fotovoltaické panely elektrickou energii, pokud jsou správně nainstalovány a udržovány. Fotovoltaika v zimě neprodukuje tolik el. energie jako v létě, protože je častěji zataženo a dny jsou podstatně kratší. Pokud je ale slunečný den, fungují solární panely na 100% výkon stejně jako v létě a bez problémů nabije baterii na celou noc (stejně jako v létě).

V zimních měsících zvyšují výkon elektrárny hlavně tyto faktory:

Použití kvalitních komponent

Vysoce kvalitní fotovoltaické panely a střídače s dobrou účinností pomáhají zvýšit produkci energie i v zimě.

Optimální orientace
a sklon panelů

Solární panely by měly být nainstalovány tak, aby směřovaly k jihu a měly adekvátní sklon, což umožňuje slunečnímu záření dopadat na panely přímo, i když je slunce nízko nad obzorem.

Je váš dům nebo podnik vhodný pro fotovoltaiku?

Fotovoltaická elektrárna je vhodná pro domy nebo podniky, které mají dostatek slunečního svitu. Ideální střecha je orientována na jih, jihozápad nebo jihovýchod, východ a západ, má dostatečný úhel sklonu (cca 30-45 stupňů) a není zastíněna. Střecha může být také rovná a jednotlivé panely se poté naklání na východ a západ. Jediná nevhodná orientace střechy je na sever.

Kolik let fotovoltaická elektrárna spolehlivě funguje a jaká je její údržba?

Solární panely mají obvykle životnost 25 až 30 let, opravdu kvalitní fotovoltaiky mají životnost i 40 let s efektivitou využití slunečního záření na 85 %. Pokud zvolíte opravdu kvalitní elektrárnu, která vám vydrží 40 let a v naší kalkulačce jste si spočítali návratnost např. na 5 – 8 let, pak víte, že 35-32 let vám bude elektrárna vyrábět elektřinu zdarma.

Údržba fotovoltaického systému je minimální, protože nemá pohyblivé části. Je důležité pravidelně kontrolovat čistotu panelů a odstraňovat nečistoty, aby se zachovala co nejvyšší účinnost. Dále je vhodné jednou za 3-5 let nechat zkontrolovat celý systém odborníkem, který se postará o kontrolu funkčnosti a bezpečnosti.

Zvažujete pořízení fotovoltaické elektrárny? Klikněte na tlačítko a vyplňte formulář, rádi Vám bezplatně poradíme.

Dlouhodobý vývoj cen elektřiny a očekávání v budoucnu

Ceny elektřiny se dlouhodobě zvyšují a nelze očekávat opačný vývoj. Investice do fotovoltaických systémů vám umožní zajistit si dlouhodobě stabilní ceny energie a snížit závislost na energii ze sítě.

Hlavní důvody pro dlouhodobý růst cen elektřiny

Narůstající poptávka po energii (např. elektromobilita)

S rostoucí populací a hospodářským rozvojem stoupá poptávka po energii, což zvyšuje ceny elektřiny.

Omezení zdrojů fosilních paliv

Zásoby fosilních paliv, jako je uhlí, ropa a zemní plyn, jsou omezené a jejich těžba stále nákladnější, což zvyšuje ceny elektřiny.

Regulace a zdanění

Důležitou roli zde hrají emisní povolenky v rámci EU. Emisní povolenky vedou k vyšším cenám elektřiny, protože společnosti, které produkují energii z fosilních paliv, musí zakoupit povolenky pro každou tunu uvolněného CO2.

Zvažujete pořízení fotovoltaické elektrárny? Klikněte na tlačítko a vyplňte formulář, rádi Vám bezplatně poradíme.

Za posledních 5 let jsme realizovali stovky instalací fotovoltaických elektráren pro naše zákazníky po celé ČR

Zvažujete pořízení fotovoltaické elektrárny? Klikněte na tlačítko a vyplňte formulář, rádi Vám bezplatně poradíme.

Jak vám Energoma může pomoci snížit náklady na energie?

Energoma je největší sdružení dodavatelů v oblasti úsporných energetických opatření. Z této pozice jsme schopni už řadu let zajišťovat nadstandardní servis a záruky.

Kontaktujte nás

Zajímá vás více o fotovoltaice?

Podívejte se na naše videa, ve kterých odpovídáme na nejčastější otázky.