Instalace fotovoltaiky – co vše zahrnuje?

V dnešní době se mnoho lidí rozhoduje pro instalaci fotovoltaických panelů na své domy. Díky nim mohou nejen ušetřit na nákladech za elektřinu, ale také přispět k ochraně životního prostředí. Pokud se i vy rozhodujete pro instalaci fotovoltaiky, je důležité vědět, co vše tato instalace zahrnuje.

Stavební připravenost

  1. Před samotnou instalací fotovoltaických panelů je nutné zajistit stavební připravenost. To zahrnuje například posouzení nosnosti střechy, instalaci nosných konstrukcí, přípravu kabelových tras a další přípravné práce.

Co vše se instaluje

  1. Samotná instalace fotovoltaických panelů zahrnuje umístění panelů na nosné konstrukce, instalaci inverterů a dalších elektrotechnických prvků, jako jsou například pojistky, měřicí a řídící zařízení a propojení kabelů.

Připojení do distribuční sítě

  1. Pro to, aby byla elektřina vyrobená z fotovoltaiky využita v domácnosti, je nutné ji připojit do distribuční sítě. To zahrnuje například návrh a realizaci přípojky do sítě, instalaci speciálního elektroměru a další technické úkony spojené s propojením fotovoltaického systému s distribuční sítí.

Administrativa spojená s vyřízením dotace

  1. Pokud se rozhodnete pro instalaci fotovoltaiky, můžete využít různé dotace a podpory. Společnost zabývající se instalací fotovoltaiky vám pomůže s vyřízením dotace a další administrativou spojenou s využitím státních podpor.

Zajištění výkupu přebytků elektřiny

  1. Pokud budete mít větší množství vyrobené elektřiny, než budete potřebovat, můžete ji prodat zpět do sítě. Společnost zabývající se instalací fotovoltaiky se zjištěním výkupů standardně zákazníkovi nepomáhá. 

Společnost Energoma nabízí komplexní služby v oblasti instalace fotovoltaických panelů. To znamená, že se postaráme o všechny kroky spojené s instalací a propojením fotovoltaického systému s distribuční sítí, včetně administrativy spojené s vyřízením dotace a uzavřením smlouvy o odběru přebytků elektřiny. Naše společnost má bohaté zkušenosti s instalací fotovoltaických systémů a víme, jakým způsobem lze co nejefektivněji využít energii ze slunce.

Pro zákazníky nabízíme kompletní řešení, které zahrnuje vše od prvního kontaktu a konzultace po realizaci a spuštění fotovoltaického systému. Naši specialisté prověří vaše požadavky, zjistí potřebnou kapacitu a navrhnou optimální řešení, které bude nejen splňovat vaše potřeby, ale také maximálně využije potenciál vašeho domu či budovy.

Pokud se rozhodnete pro instalaci fotovoltaického systému s námi, nebudete se muset starat o žádný aspekt procesu. Postaráme se o veškerou administrativu spojenou s vyřízením dotace a uzavřením smlouvy o odběru přebytků elektřiny, abyste mohli mít klid v duši a využívat energii ze slunce co nejefektivněji.

V Energomě věříme, že využití energie ze slunce je ekologické, efektivní a výhodné. Proto nabízíme širokou škálu produktů a služeb, které Vám pomohou snížit vaše náklady na energii, zvýšit hodnotu vašeho domu a přispět k ochraně životního prostředí.

Zajímá vás více článků?

Podívejte se na další podobné články, ve kterých najdete tipy a rady v oblasti energetitky.

Kontaktujte nás přes formulář a odpovíme vám do 1 pracovního dne.

Souhlasím se zásadami zpracování osobních údajů.

Obchodní podmínky a ochrana osobních údajů.

Jsme součástí holdingu Channel Partners holding, s.r.o.

IČ: 14109689, DIČ: CZ14109689

Sídlo
Poděbradská 88/55, Hloubětín (Praha 9), 198 00 Praha

Spisová značka
C 360696/MSPH Městský soud v Praze