Jak velkou baterii pořídit k fotovoltaické elektrárně

Fotovoltaická elektrárna je dnes jedním z nejefektivnějších způsobů získávání elektrické energie. Díky svému principu, který využívá sluneční energii k přeměně elektrické energie, je to čistý a udržitelný zdroj energie.

Ale co dělat, když slunce nesvítí, a my potřebujeme elektrickou energii?

Řešením může být nákup baterie pro fotovoltaickou elektrárnu. Baterie slouží k ukládání energie, kterou vytváří fotovoltaické panely.

Poté, co slunce zapadne nebo když je zdroj energie nedostupný, může baterie poskytnout potřebnou energii pro spotřebiče v domácnosti.

Existuje několik typů baterií, které lze použít pro fotovoltaickou elektrárnu. Mezi nejčastěji používané patří olověné akumulátory, lithiové baterie a sodíkové baterie. Každý typ má své výhody a nevýhody, a to jak z hlediska výkonu, tak z hlediska ceny.

Ideální velikost baterie závisí na spotřebě elektřiny v domácnosti, velikosti elektrárny a způsobu, jakým bude baterie využívána. Většina lidí si baterii pořizuje hlavně pro nouzové případy, takže velikost baterie by měla být dostatečná k pokrytí základní spotřeby elektřiny v době, kdy není k dispozici sluneční energie.

Při výběru baterie pro fotovoltaickou elektrárnu je důležité zohlednit nejen spotřebu elektřiny v domácnosti, ale také počet lidí v domácnosti, počet spotřebičů a jejich výkon, a také počet slunečných dnů v roce.

Díky tomu lze určit ideální velikost baterie a optimalizovat její využití.

Konzultanti Energomy jsou odborníci na fotovoltaické elektrárny a nabízejí své služby v oblasti výběru vhodné baterie i celé elektrárny. S jejich pomocí lze snadno a rychle určit, jak velkou baterii pořídit, aby byla co nejefektivnější a co nejekonomičtější.

Zajímá vás více článků?

Podívejte se na další podobné články, ve kterých najdete tipy a rady v oblasti energetitky.

Kontaktujte nás přes formulář a odpovíme vám do 1 pracovního dne.

Souhlasím se zásadami zpracování osobních údajů.

Obchodní podmínky a ochrana osobních údajů.

Jsme součástí holdingu Channel Partners holding, s.r.o.

IČ: 14109689, DIČ: CZ14109689

Sídlo
Poděbradská 88/55, Hloubětín (Praha 9), 198 00 Praha

Spisová značka
C 360696/MSPH Městský soud v Praze