Výkup přebytků z fotovoltaiky na rodinném domě 

Výkup přebytků z fotovoltaiky na rodinném domě – jak se změnilo to, co se dříve prodávalo za směšné ceny?

Před pár lety bylo zcela běžné, že ti, kteří měli na svém rodinném domě instalovány fotovoltaické panely, museli svou vyrobenou elektřinu prodávat svému dodavateli za velmi nízkou cenu, často pod 1 Kč za kWh. Přestože zákazníci mohli tuto energii využít sami v domácnosti, bylo pro ně finančně výhodnější ji prodat svému dodavateli, protože cena, za kterou byli schopni ji nakoupit, byla ještě nižší.

To se ale v posledních letech dramaticky změnilo. Díky nové legislativě, která vstoupila v platnost 1.1.2023, mají majitelé solárních panelů na svých domech možnost prodat svou vyrobenou elektřinu komukoli, kdo o ni projeví zájem. Už nejsou vázáni na svého dodavatele a mohou vybírat z široké škály odběratelů.

Cena, za kterou mohou majitelé fotovoltaiky prodávat svou elektřinu, se pohybuje kolem 3 Kč za kWh. Tato cena se však může lišit v závislosti na nabídce a poptávce. Pokud je poptávka po elektřině vysoká a nabídka nižší, cena se zvýší. V současné době se očekává, že cena elektřiny z fotovoltaiky bude v budoucnu stoupat, což by mohlo být pro majitele fotovoltaiky ještě výhodnější.

Za předpokladu, že je rodinný dům vybaven moderními spotřebiči s nízkou energetickou náročností a je navržen tak, aby co nejvíce využíval vlastní elektřinu z fotovoltaiky, může být výnos z prodeje elektřiny značný. Rodinný dům s fotovoltaikou může vydělat tisíce korun měsíčně prodejem svých přebytků energie.

Ve společnosti Energoma si uvědomujeme význam obnovitelných zdrojů energie a snažíme se naše zákazníky podpořit v maximálním využívání výhod, které fotovoltaiky nabízejí. Proto jsme do součásti našich služeb zahrnuli zajištění dobře zaplaceného výkupu elektřiny z fotovoltaiky.

Zajímá vás více článků?

Podívejte se na další podobné články, ve kterých najdete tipy a rady v oblasti energetitky.

Kontaktujte nás přes formulář a odpovíme vám do 1 pracovního dne.

Souhlasím se zásadami zpracování osobních údajů.

Obchodní podmínky a ochrana osobních údajů.

Jsme součástí holdingu Channel Partners holding, s.r.o.

IČ: 14109689, DIČ: CZ14109689

Sídlo
Poděbradská 88/55, Hloubětín (Praha 9), 198 00 Praha

Spisová značka
C 360696/MSPH Městský soud v Praze